Пройшла виставка AQUА 2024 з 26 по 30 серпня у Копенгагені (Данія)
Виставка AQUА 2024, яка пройшла з 26 по 30 серпня у Копенгагені (Данія), успішно завершилася, об'єднавши експертів, науковців та лідерів галузі аквакультури з усього світу. Це була демонстрація Данії та її інноваційного лідерства в кількох ключових технологіях, які мають вирішальне значення для майбутньої аквакультури, а також платформою для зустрічей та обміну експертами з усього світу.
AQUA 2024 - спільний захід організований Європейського товариства аквакультури (EAS) і Всесвітнього товариства аквакультури (WAS), який відбувається раз на шість років. Минулі заходи проходили в Ніцці (2000), Флоренції (2006), Празі (2012) і Монпельє (2018).
Захід став платформою для обговорення майбутнього аквакультури та ролі "Blue Food" у трансформації продовольчих систем для забезпечення безпеки харчування та пом'якшення кліматичних змін. Виставка включала наукову конференцію, галузеві форуми, майстер-класи, студентські заходи та прийоми, де учасники могли поділитися останніми дослідженнями та інноваціями в галузі аквакультури. Серед ключових тем були обговорення екологічної відповідальності аквакультури, використання інноваційних рішень для зниження впливу на довкілля, а також роль аквакультури у глобальній продовольчій безпеці.
На виставці були представлені останні досягнення у сфері аквакультури, зокрема в області стійких методів вирощування морепродуктів, удосконалених технологій годування, імунології та здоров'я риб, а також альтернативних інгредієнтів для аквафіду. Особлива увага була приділена впливу змін клімату на галузь і розробці стратегії адаптації.
Завдяки участі численних міжнародних експертів і представників галузі AQUA 2024 стала важливою подією, що сприяє розвитку аквакультури та її інтеграції в продовольчі системи майбутнього.
Серед учасників наукової конференції, яка проходила в рамках виставки була Наталія Матвієнко, доктор біологічних наук, професор, завідувачка лабораторією іхтіопатології Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, член Європейського товариства аквакультури (EAS), яка представила наукову доповідь "INTEGRATED RESTORATION OF WATER BODIES USING MICROBIAL BIOTECHNOLOGY" https://www.was.org/Meeting/Program/SessionDetail/AQUA24/207.
Доповідь висвітлювала результати роботи за проєктом програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) «Створення стратегії оцінки та відновлення водних екосистем, що постраждали від війни» (No SPS G6085). Метою проєкту є розробка інноваційних підходів до відновлення водних екосистем, забруднених внаслідок військових дій, із застосуванням мікробіологічних технологій. Проєкт виконується у співпраці з Центром дослідження природи (Литва), Інститутом мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України і фінансується програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS MYP G6085).
Інститут рибного господарства НААН активно підтримує міжнародне співробітництво та прагне до розвитку інноваційних рішень для забезпечення стійкості та збереження водних екосистем України.
Водночас Наталія взяла участь у роботі виставки, в межах якої були проведені зустрічі з представниками виробників обладнання для аквакультури, науковими видавництвами в галузі аквакультури та ознайомилась з новими розробками для діагностики захворювань риб.