Львівська дослідна станція. Лабораторія рибництва та селекції риб

Зав. лабораторією:
Сярий Богдан Григорович
с.н.с.
тел.: +38 (03) 231-24-135,
моб. тел.: +38 (096)386-75-55
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Мета – здійснення селекції, формування та оцінка ремонтно-маточних стад високопродуктивних українських порід коропа та амурського сазана, виведення високопродуктивних та резистентних до захворювань помісей та гібридів коропів на базі існуючих порід.

Актуальність проблематики роботи сектору обумовлена тим, що коропівництво України постійно працює над збагаченням власного генофонду новими продуктивними і стійкими до захворювань породами, помісями та гібридами коропа. Сектором селекції риб проводяться селекційні та генетичні дослідження в напрямі покращення порідних якостей українських порід коропа, зокрема, любінських рамчастого та лускатого внутрішньопородних типів. Здійснюється також розведення в чистоті амурського сазана, властивості організму якого застосовується для створення високопродуктивних гібридів.

Використовуються загальноприйняті в селекції диференційні методи відбору особин на різних етапах їх розвитку із застосуванням електронних маркерів, також застосовуються методи генетичної ідентифікації особин, здійснюється дендрологічна оцінка генетичної спорідненості порід коропа. Використовується метод кріоконсервування статевих продуктів для збереження та відтворення чистих ліній обраних видів та порід риб.

Основні напрями роботи сектору:

  1. формування бажаних морфологічних параметрів коропа помісного походження шляхом схрещування високопродуктивних порід і багатоступеневої їх селекції;
  2. застосування сучасних кріобіотехнологій в селекції — як засіб поліпшення генофонду об’єктів розведення.

Пропозиції послуг фізичним та юридичним особам:

  • проведення весняно-осіннього бонітування з метою сформування маточних стад;
  • рекомендації щодо різних форм вирощування коропа за індивідуальним замовленням;
  • проведення та керівництво нерестовими процесами.