Після весняного бонітування продовжено роботи по відтворенню українських порід коропа природним та заводським методом
Науковими співробітниками Лабораторії селекції риб у відповідності до робочої програми на 2023 рік після весняного бонітування продовжено роботи по відтворенню українських порід коропа природним та заводським методом.
Зокрема, під час робочих відряджень до ПрАТ «Хмельницькрибгосп», було висаджено на природний нерест чисті лінії антонінсько-зозуленецьких коропів.
У заводських умовах проведено схрещування коропів антонінсько-зозуленецького внутрішньопородного типу з малолускатим типом лебединської заводської лінії.
Відібрано статеві продукти даних об’єктів для характеристики їх біохімічного складу.
В умовах ДП «ДГ Нивка» Інституту рибного господарства НААН продовжуються роботи з пошуку альтернативних високопродуктивних промислових ліній.
Так, заводським методом відтворено помісні групи галицьких та малолускатих коропів лебединської заводської лінії.
Деякі з цих досліджень є частиною роботи наукових експериментів аспірантів, які брали безпосередню участь в роботі – Оборський В.П., Приймак В.В. (ПрАТ «Хмельницькрибгосп»), Колесник Р.Р. (ДП «ДГ Нивка»).