Наталія Матвієнко взяла участь у MCAA Annual Conference 2026, що відбулася у Брюсселі, Бельгія

У період 22–25 квітня 2026 року доктор біологічних наук, професор, завідувачка лабораторії іхтіопатології Інституту рибного господарства НААН Наталія Матвієнко взяла участь у MCAA Annual Conference 2026, що відбулася у Брюсселі, Бельгія, у гібридному форматі.
Наталія Матвієнко є учасницею програми MSCA4Ukraine 2023–2025 та членкинею Marie Curie Alumni Association (MCAA), що об’єднує дослідників, які мають досвід участі у програмах Marie Skłodowska-Curie Actions та пов’язаних ініціативах підтримки наукової мобільності.
MCAA Annual Conference є щорічною конференцією Marie Curie Alumni Association, яка об’єднує дослідників, випускників і стипендіатів програми Marie Skłodowska-Curie Actions, представників наукових інституцій, політики та інноваційного середовища з різних країн. У 2026 році конференція проходила під темою “Research careers beyond borders: 30 years of the MSCA”. Детальніше про захід можна дізнатися на офіційному сайті конференції:
https://www.mariecuriealumni.eu/
У межах конференції Наталія Матвієнко взяла участь у наукових сесіях, дискусіях та супутніх заходах, присвячених розвитку європейської дослідницької кар’єри, міжнародній мобільності науковців, майбутньому програми MSCA та сучасним підходам до оцінювання наукової діяльності. Зокрема, вона долучилася до супутнього заходу “The future of the MSCA”, присвяченого обговоренню майбутнього Marie Skłodowska-Curie Actions у межах наступної Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій FP10, а також до практичного воркшопу “PEP-CV workshop: How to develop a narrative CV”, спрямованого на розвиток навичок підготовки сучасного наративного CV.
Також у межах конференції було представлено постерну презентацію «Integrated Evaluation of the Ecological Status of Ukrainian Fishery Water Bodies under Current Environmental Pressures», підготовлену у співавторстві з D. Montvydienė та S. Skrotskyi. Робота була присвячена інтегрованій оцінці екологічного стану рибогосподарських водойм України в умовах сучасних екологічних навантажень, зокрема пов’язаних із наслідками воєнних дій.
Участь у конференції сприяла розширенню міжнародних професійних контактів, представленню результатів українських досліджень у європейському науковому середовищі та посиленню видимості актуальних проблем екологічної безпеки водних екосистем України, іхтіопатології, аквакультури та післявоєнного відновлення довкілля.
